Aktorja e njohur, Sophie Turner e ka mirëpritur fëmijën e saj të parë me burrin Joe Jonas.

Ylli i Game of Thrones, 24 vjeç, lindi të mërkurën e kaluar në një spital në Los Angeles.

Çifti mbajti të fshehtë ardhjen e fëmijës në jetë, por raportohet se kanë një vajzë të cilën e kanë emëruar Willa.

Sophie dhe Joe, konfirmuan lajmin në një deklaratë që thanë se ata ishin ‘të kënaqur kur njoftuan lindjen e foshnjës së tyre’, transmeton rtv21.tv.

Lajmi i gëzueshëm vjen menjëherë pasi një burim i tha “Entertainment Tonight se Sophie” “nuk mund të pres” për tu bërë nënë.

Sophie më parë pranoi se ajo është ‘e dashuruar’ duke qenë në karantinë në shtëpi me Joe, por muzikanti 30-vjeçar ndihej sikur është në ‘burg’.

Sophie dhe Joe filluan së pari të takoheshin në vitin 2016. Lidhja e tyre u zyrtarizua në janar të vitit 2017, kur Sophie ndau një snap me Joe duke pirë një cigare në një varkë në Miami. Ata u fejuan menjëherë, në tetor 2017./21Media