Këngëtarja e muzikës pop, Gracey kishte një zhurmë në zërin e saj një cilësi e veçantë, që i sillte këngët e saj.

Por diçka nuk shkoi mirë.

Vitin e kaluar, ajo ishte në Los Angeles duke punuar për projekte të reja, kur laringu i saj u mbyll, transmeton rtv21.tv.

“Unë nuk fola gjatë tërë udhëtimin përveç me shkrim dhe humba zërin”, thotë 22-vjeçarja.

Këngëtari me origjinë nga Brighton, emri i plotë i të cilës është Grace Barker, u diagnostikua me nyje vokale – rritje të vogla të forta në telat e zërit dhe iu nënshtrua një operacioni.

Për dy muajt e ardhshëm ajo e kishte të ndaluar të fliste dhe të këndonte.

Vetëm disa javë para se t’i nënshtrohej operacionit, Gracey kishte lëshuar këngën e saj debutuese.

Për fat të mirë, nuk u ndalën komentet për të.

Me një baladë ajo shkel të njëjtin ujë me Hide And Seek të Imogen Heap./21Media