Mesfushori i Real Madridit, James Rodriguez, është lënë përsëri jashtë listës së futbollistëve të ftuar për ndeshjen e ardhshme të gjigantit spanjoll.

Derisa, Sergio Ramos dhe Dani Carcajal janë rikthyer në skuadër.

Ekipi i Zinedine Zidanes do të përballet sonte në udhëtim tek Alavesi në orën 22:00.

Ekipi i plotë i Real Madridit për ndeshjen ndaj Alavesit:

Portierë: Thibaut Courtois, Alphonse Areola, Diego Altube. Mbrojtës: Dani Carvajal, Eder Militao, Sergio Ramos, Raphael Varane, Ferland Mendy, Javi Hernandez, Miguel Gutierrez. Mesfushorë: Toni Kroos, Luka Modric, Casemiro, Fede Valverde dhe Isco. Sulmues: Eden Hazard, Karim Benzema, Gareth Bale, Lucas Vazquez, Marco Asensio, Brahim Diaz, Vinicius Jr, Rodrygo.