Kjo është mosha e aktorit në jetën reale

Kjo është mosha e aktorit në jetën reale

Aktori turk, Deniz Evin, të cilin e njohim për rolin e “Ymytit” në serialin “Më fal” sot feston ditëlindjen e 36-të.

Për të festuar bashkë me të ishin mbledhur shoqëria dhe familajarët e tij, për çka akotri ishte befasuar.

Për gjithë këtë befasi ishte kujdesur gruaja e tij, aktorja e njohur Gaye Turgt,e  cila njihet më shumë për rolin e saj të “Bahari”, te seriali  “Më fal”.

Përveç befasisë Gaye kishte uruar bashkëshortin e saj me fjalët më të mira.

Do të shohim ditë të bukura, ditë me diell faleminderit Zotit që tkam“, ka shkruar Bahari në Instagram.

Deniz dhe Gaye në vitin 2013 lidhjen e tyre e kishin kurorëzuar me martesë. Ceremonia e kurorëzimit ishte mbajtur afër detit, ndërsa festa më pas kishte vazhduar në njërin prej lokaleve të Turqisë.

Kujtojmë se, “Bahari” dhe “Ymyti” janë ende pjesë e serialit, “Më fal”, ku rolet e tyre nga ta luhen në mënyrë profesionale./21Media