Prishtinës i duhet edhe një fitore për tu kurorëzuar me titullin e kampionit

Prishtinës i duhet edhe një fitore për tu kurorëzuar me titullin e kampionit

Z Mobile Prishtina ka shënuar fitore bindëse në ndeshjen e tretë finale ndaj Rahovecit me rezultat 106:80.

Divine Myles me 27 pikë, Dardan Berisha me 20 dhe Ahmed Bashir 17 pikë ishin më efikasit në radhët e Z Mobile Prishtinës.

Te Rahoveci më të dalluarit ishin Frederick Richardson me 19 dhe Andrew Washington me 16 pikë.

Prishtinës i duhet edhe një fitore për tu kurorëzuar me titullin e kampionit, ndërkaq ndeshja e tretë finale do të zhvillohet të premtën në Rahovec me fillim nga ora 20:30.