Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski nesër në orën 12:00 do t’ia japë mandatin Zoran Zaevit, kryetar i LSDM-së dhe deputet në Kuvendin e RMV-së.

Në emër të koalicionit Mundemi e cila fitoi shumicë të mandateve në Kuvend, Zaev e ka njoftuar presidentin Pendarovski për negociatat me disa parti për sigurim të shumicës së nevojshme në Kuvend për formimin e Qeverisë./21Media