Ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë

Ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë

Sot është zhvilluar ndeshja e xhiros së nëntë, në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendboll, ndërmjet Kiel dhe Engine Zaporozhye. Ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 32:32.

Engine Zaporozhye ka arritur të marr një pikë kundër liderit të grupit B, ndërsa për Kiel është ndeshja e dytë radhazi që dështon të sigurojë tri pikë.

Golashënuesi më i mirë për Kiel-in ishte Barys Pukhouski, me 10 gola. Ndërsa, golashënuesi më i mirë për Engine Zaporozhye ishte Niclas Ekberg, i cili shënoi 9 gola.

Pas kësaj ndeshje Kiel gjendet në vendin e parë në grupin B, kurse Engine Zaporozhye gjendet në vendin e shtatë, me 2 pikë./21Media