Ajo dhe i dashuri i saj u panë bashkë në pushime

Ajo dhe i dashuri i saj u panë bashkë në pushime

Aktorja e njohur turke, Hazal Filiz Küçükköse, e njohur me rolin e “Zejnepit” te seriali “Kara Sevda”, vitin e kaluar i ka dhënë fund martesës së saj. Ajo ishte e martuar me aktorin e njohur turk, Tuan Tunali, i njohur nga seriali “Erkenci Kus”.

Në mediat turke po qarkullon lajmi se Hazal ka nisur një lidhje të re. Madje, në mediat turke qarkullojnë disa fotografi nga pushimet e çiftit. Por, ajo nuk u deklarua rreth kësaj çështjeje.

Në aspektin profesional, përveç rolit të “Zejnepes” e të “Lejlas”, ajo njihet edhe për rolet e saj në “Kalbim Seni Seçti” si “Ada”, “Ustura Kemal” si Kalisto, “Ruya” si “Elif Ardali”, e shumë të tjerë. E tash së fundmi në rolin e Melike Hatun, te seriali “Mehmed Bir Cihan Fatihi”./21Media