Covid-19:  14 viktima ,807 raste të reja nga 1816 teste,  677 të shëruar.-Zemaj: Jemi duke ndjekur të gjitha procedurat ligjore për Spitalin Covid

Covid-19:  14 viktima ,807 raste të reja nga 1816 teste,  677 të shëruar.-Zemaj: Jemi duke ndjekur të gjitha procedurat ligjore për Spitalin Covid

14 viktima, 807 raste të reja nga 1 mijë e 816 testime të kryera dhe 677 të shëruar është bilanci me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj tha se Remdesiviri ilaçi i cili përdoret për shërimin e pacientëve me koronavirus së shpejti do të sigurohet nga Ministria e Shëndetësisë!(Teksti- Valmira  HOTI, kamera-Kushtrim RRMOKU(./21Media