13 të vdekur ,590 të infektuar nga 1.775 teste, 696 të shëruar

 13 të vdekur ,590 të infektuar nga 1.775 teste, 696 të shëruar

13 të vdekur 590 të infektuar nga 1 mijë 775 testime të kryera dhe 696 të shëruar është bilanci me Covid 19 brenda 24 orëve në vendin tonë. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në një konferencë për media, tha se masat kufizuese që i kanë ndërmarrë kanë parandaluar përhapjen e koronavirusit dhe që të njëjtat do të vazhdojnë edhe më tutje. U bë i ditur edhe kategorizimi i ri  komunave.(Teksti- Valmira HOTI, kamera- Berat BAHTIRI)./21Media