Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pas takimit që pati me kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmetin tha se po e shikojnë mundësinë që të bëjnë teste masive për Covid-19.

#ArmendZemaj: Jemi duke e shikuar situatën të kalojmë në testime masive

#ArmendZemaj: Jemi duke e shikuar situatën të kalojmë në testime masive

Gepostet von RTV21 am Donnerstag, 25. Juni 2020

Zemaj po ashtu u shpreh se se duhet të shpërndahen përgjgjësitë edhe në Qendra tjera të Mjekësisë Familjare dhe në Qendrat Rajonale e të mos ngarkohet vetëm Klinika Infektive në QKUK, përcjell portali rtv21.tv

#Covid19 #ArmendZemaj: Të shpërndahen përgjegjësitë edhe në Qendrat Rajonale, mos ta ngarkojmë vetëm Infektivën

#Covid19 #ArmendZemaj: Të shpërndahen përgjegjësitë edhe në Qendrat Rajonale, mos ta ngarkojmë vetëm Infektivën

Gepostet von RTV21 am Donnerstag, 25. Juni 2020

Ndërsa ai përsëriti edhe një herë që do të bjënë çmos mos të kthehen masat e izolimit ashtu siç kanë qenë.

#ArmendZemaj: Do bëjmë çmos që mos të rikthehemi në izolim

Zemaj: Do bëjmë çmos që mos të rikthehemi në izolim

Gepostet von RTV21 am Donnerstag, 25. Juni 2020

Në anën tjetër i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti deklaroi se Prishtina është bërë gati edhe me kapacite shtesë në rast se QKUK nuk ka kapacite.

#ShpendAhmeti: Prishtina është bërë gati edhe me kapacitete shtesë

#ShpendAhmeti: Prishtina është bërë gati edhe me kapacitete shtesë

Gepostet von RTV21 am Donnerstag, 25. Juni 2020

Ai po ashtu tha se pret që rastet me Covid-19 do të rriten pas hapjes së Aeroportit të Prishtinës me 28 qershor./21Media

#ShpendAhmeti: Pas hapjes së Aeroportit unë pres një vale të re të përhapjes së virusit

#ShpendAhmeti: Pas hapjes së Aeroportit unë pres një vale të re të përhapjes së virusit

Gepostet von RTV21 am Donnerstag, 25. Juni 2020