Ministri Zemaj e dr.Ramadani vizituan Podujevën   

Ministri Zemaj e dr.Ramadani vizituan Podujevën   

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, i shoqëruar nga drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës,prof.dr. Naser Ramdani, vizituan Komunën e Podujevës, për të vlerësuar gjendjen epidemiologjike në këtë qytet. Më këtë rast u nënshkrua dhe memorandumi i bashkëpunimit për ndërtimin e spitalit të përgjithshëm ne kete qytet.(Teksti-Aurela ELSHANI, kamera- Sadik BYLYKBASH)./21Media