Jeta dhe karriera e aktorës

Jeta dhe karriera e aktorës

Aktoja turke Cansu Dere, e njohur tek ne tani si “Zeynep Gunes” është lindur më 14 tetor 1980 në Ankara.

Është një aktore turke, e serialeve, modele dhe rivale e filmave. Pas diplomimit në Departamentn e Arkeologjisë në Universitetin e Stambollit, 37 vjeçarja debutoi në TV dhe filma në fillim të vitit 2004, shkruan rtv21.tv.

Në periudhën 2006-2008 ajo kishte një rol udhëheqës si ‘Sila’ në serinë Sila me Mehmet Akif Alakurt. Ajo luajti si ‘Defne’ me Kenan Imirzalioglu, në filmin “The Last Ottoman Yandim Ali”. Në vitin 2009, ajo ka luajtur në ‘komedia e zezë’ Aci Ask. Në vitin 2011, ajo luajti si protagoniste kryesore ‘Eysan’ në serinë televizive Ezel. Tani është e njohur për rolin e “Zeynepit” në serialin e famshëm “Anne”.

“Zeynep” është e martuar me Cem Yilmaz i cili gjithashtu është aktor dhe komendian turk.

Ndryshe, përveç aktrimit Cansu në vitin 2000 ishte zgjedhur “Miss Turkey”./21Media