Cili është trajneri më i mirë?

Cili është trajneri më i mirë?

Është publikuar lista e trajnerëve më të mirë të botë. Sipas gazetës së njohur franceze,”L’Equipe”, trajneri më i mirë në botë është zgjedhur trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola.

Sipas po kësaj të përditshmeje, pas Guardiolës janë rënditur Antonio Contes dhe Diego Simeone. Ndonëse edhe pse nuk ka fituar tituj, ai është zgjedhur trajneri më i mirë në botë.