Zjarri shkatërroi ndërtesën e Universitetit të Kejptaunit, qindra studentë u evakuuan.

Zjarri shkatërroi ndërtesën e Universitetit të Kejptaunit, qindra studentë u evakuuan.

Zjarri shkatërroi një pjesë të bibliotekës universitare, e cila strehon një koleksion unik të arkivave afrikane, tha të hënën drejtori i bibliotekës ndërsa zjarri u përhap në qendër të qytetit.

Zjarri përfshiu ndërtesën e kampusit studentor dhe zjarrfikësit gjithashtu përdorën helikopterë në aksionin shuarës, raporton Reuters./21Media.