Sonte mbyllen lokalet

Sonte mbyllen lokalet

Zvicra ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme shkak i përhapjes së shpejtë të Covid-19.

Ushtria është në gjendje gatishmërie në ndihmë të qytetarëve. Të gjitha dyqanet, restaurantet, bar-kafet dhe ambientet tjera publike sonte të mbyllen prej orës 18:00 deri më 19 prill, transmeton 21Media

Zvicra është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, me 2 mijë e 200 raste të konfirmuara dhe 18 të vdekur nga koronavirusi./21Media