Gelson Martins është një lojtari më i ri i Monacos

Gelson Martins është një lojtari më i ri i Monacos

Lajmi është publikaur nga vetë klubi i principatës.

Mesfushori me tipare sulmuese do të jetë i huazuar deri në fund të sezonit.

Monaco po kërkon të shpëtojë sezonin teksa lufton për mbijetësë në Ligue One.

Pak ditë më parë francezët morën Fabregas nga Chelsea dhe Naldo nga Shchalke 04 duke vijuar përforcimet pasi synimi i vetëm këtë sezon mbetet vetëm mbijetesa.