Tani është zyrtare. Olimpique Lyon ka nënshkruar me Lucas Paqueta të Milanit për 21 milionë euro.

Marrëveshja është mbyllur dje dhe lojtari I ka kaluar testet mjekësore sonte dhe ka nënshkruar kontratë me klubin e ri.

23 vjeçari ishte transferuar te Milani nga Flamengo nga janari i vitit 2019 për 38 milionë euro, por nuk ia ka dalë ta arsyetojë veten.