Solskjaer nënshkruan kontratë tri vjeçare

Solskjaer nënshkruan kontratë tri vjeçare

Ole Gunnar Solskjaer do ta drejtor Manchester Unitedin në tri sezonet e ardhshme.

Solskajer trajner i përkohshëm i Manchester United është emëruar në dhjetor të vitit të kaluar, pas shkarkimit të Jose Mourinhos.

Solskjaer i ka fituar 14 nga 19 ndeshje e zhvilluara që nga shkarkimi i Jose Mourinhos.

Forma e mirë në Premierligë dhe suksesi në Ligën e Kampionëve kanë bindur Manchester Unitedin që Solskajerit t’i ofrojnë kontratë të re. /21Media