Bien temperaturat

Bien temperaturat

Moti këtë të diel në Shqipëri do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në relievet malore.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0- 1,5 metër në det të hapur.

Ndërsa, temperaturat do të jenë me rënie të konsiderueshme.

Temperaturat në zonat malore do të lëvizin nga -2 deri në 7 gradë Celsius, në zonat e ulëta 2 deri në 15 gradë, ndërsa në zonat bregdetare 5 deri në 16 gradë Celsius.