Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

​Florian Marku fiton ndaj boksierit Jorick Luisetto

1 min read

 

Boksieri shqiptar Florian Marku ka arritur ta mbrojë titullin e kampionit në peshat e lehta, duke e mundur francezin Jorick Luisetto.

Marku dhe Luisetto janë përballur në stadiumin e “Wembleyt” në Londër, ku kjo përballje i takon meçit kryesorë mes Riakporhe dhe Durodola.

Meçi mes Markut dhe Luisettos u zhvillua në tetë raunde, në kategorinë deri në 66.7 kilogramë, ku në shumicën prej raundeve dominoi me goditjet e tij ndaj kundërshtarit.

Ndërkohë, vendimi i gjyqtarëve ishte 78 për Markun dhe 76 për Luisetto.

Makru pas këtij meçi tha se ishte një fitore e vështirë, por e arritur.

Boksi është jeta ime. Do të dëshiroja të zhvillojë një ndeshje në Shqipëri“, tha ai.