​Leipzig gjunjëzohet në Mainz

Surpriza më e madhe e xhiros së parë të Bundesligës gjermane u përgatit nga Mainz me fitoren ndaj Leipzigut të favorizuar me rezultatin 1:0.
Goli i vetëm në ndeshje u shënua në minutën e 12 -të kur Musa Niyakate, me shumë fat, arriti golin e vendimit.
Pas goditjes nga këndi nga ana e majtë dhe turmës në zonë, topi u kthye në shtyllën e portës, nga ku mbrojtësi francez e vendosi atë në rrjetë.
Ai ishte kampion me Arsenalin, dhe tani ai thotë: Unë nuk kam asnjë emocion ndaj tij
Në vazhdim, ne kryesisht shikuam sulmet e “demave” dhe, me kalimin e kohës, mbrojtjen në rritje të ekipit vendas.
Në 15 minutat e fundit, ishte një ofensivë e plotë e Leipzig, por nuk pati gola.
Nordi Mukiele pati rastin më të mirë për të barazuar në minutën e 76 -të, Willy Orban në të 86-ën dhe Andre Silva në minutën e tretë të kohës shtesë.