277 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 277 raste të reja me koronavirus nga 957 testime.
Janë shëruar 61 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, dhe nuk ka asnjë humbje jete.
Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në Shqipëri janë regjistruar 277 mijë e 940 raste, prej tyre 273 mijë 398 janë shëruar, 1 mijë e 45 raste janë aktive, ndërsa betejën me sëmundjen e kanë humbur 3 mijë e 497 persona./21Media

Back to top button