Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1 mijë e 181 testime të realizuara 336 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Rastet pozitive janë nga: Shkup-95, Kumanovë-10, Shtip-12, Prilep-27, Tetovë-11, Strugë-1, Veles-30, Manastir-34, Ohër-1, Kavadarc-7, Gostivar-41, Gjevgjeli-7, Strumicë- 7, Kriva Pallankë-3, Radovish-10, Krushevë-1, Probishtip-1, Demir Hisar-1, Berovë-3, Vallandovë-1, Vinic-3, Dellçevë-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-6, Kërçovë -14, Resnjë-2 dhe Negotinë-6.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 544 pacientë të shëruar, ndërkaq 32 pacientë kanë humbur betejën me korona virusin./TV21