Shpëtohen 34 migrantë ndërmjet Spanjës dhe Marokut

Anija me të cilën udhëtonin u kaplua nga zjarri

Mbi 30 migrantë janë shpëtuar të hënën, në afërsi të bregdetit spanjoll dhe atij maroken, pasi që anija në të cilën ndodheshin u kaplua nga zjarri.

Migrantët, 34 sish, po udhëtonin me një anije, kur në afërsi të motorit të saj shpërtheu zjarri, transmeton AFP.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button