544 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë janë edhe 544 raste aktive me COVID-19.
Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë janë shënuar edhe 26 raste të reja, si dhe janë shëruar edhe 32 persona.
Brenda 24 orëve janë vaksinuar 169 qytetarë.
Të vaksinuar me dozën e dytë janë 820. 972 qytetarë, ndërsa me dozën e  tretë janë imunizuar 100. 506 qytetarë./21Media

Back to top button