A do t’i thotë Messi lamtumirë PSG-së në janar?

Duket se një largim i Lionel Messi nga PSG, nuk është afër.

Sipas gazetarit të CBS Sports, Ben Jacobs, nuk ka absolutisht asnjë shans që Messi të largohet nga Paris Saint-Germain në janar.

Dhe kjo pavarësisht nëse ai do të nënshkruajë një zgjatje të kontratës me klubin apo jo.

PSG mund të jetë në prag të humbjes së Messit pasi argjentinasi është i destinuar për një rikthim përrallor në ish-klubin e tij.

Sipas Sport, katalanasit e duan Messin në janar dhe po kërkojnë ta rikrijojnë atë para merkatos së verës.

Por, dëri në këtë moment spekulohet se nuk është i mundur largimi i yllit argjentinas në janar./21Media 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button