A ka kandidat për president LDK-ja? 

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti në “ArgumentPlus” foli edhe për postin e presidentit.

Ai tha se në këtë garë ata kanë hyrë për ulëse në Kuvendin e Kosovës, dhe se kjo garë nuk është për president por, për kryeministër. Sipas tij, çështja e presidentit do të diskutohet më vonë.

Kujtojmë se Avdullah Hoti në zgjedhjet e 14 shkurtit është në garë për kryeminsitër./21Media