A mund të ketë prapë koalicon LVV- LDK, flet Hoti

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, i cili njëkohësisht është i nominuar për kryeministër nga LDK në zjgedhjet e 14 shkurtit, në emsionin “Argument Plus” në RTV21 tha se nuk kanë vija të kuqe për koalicione pas zgjedhore.

Sa i përket një kolaicioni tjetër më Lëvizjen Vetëvendosje Hoti nuk e përjashtoji as atë tha se orientues për ta është programi, parimet dhe filozifia politike e LDK-së.

“Është e rëndësishme që ne të fokusohemi në fundament dhe principet mbi të cilat është themelu ky shtet, ka subjekte të cilat as nuk beosjnë as nuk kanë besu dhe kanë bërë gjithcka me i dëmtu proceset ku jemi tani”., tha Hoti./21Media