Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur pasditën e së shtunës në kilometin-38 në autostradën “Arbën Xhaferi”.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh.

“Ka ndodhur një aksident trafiku ku i përfshirë ka qenë një motoçiklist. Si pasojë e aksidentit viktima mashkull Kos. ka ndërruar jetë”, thuhet në raport.

Një aksident trafiku me fatalitet po ashtu ka ndodhur mesnatën e së shtunës, ku dy persona kanë mbetur të vdekur dhe një tjetër është lënduar rëndë./21Media