Policia informoi se sot rreth orës 12:30 minura në rrugën “ Petro Nini Luarasi” në Gjakovë ka ndodhur aksident trafiku me lëndime të rënda trupore dhe dëme materiale.

Lajmin për rtv21.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nysret Xhurkaj, i cili ka theksuar se sipas mjekëve, personi i lënduar është jashtë rrezikut për jetë.

Sipas Xhurkajt, të përfshira në aksident kanë qenë një automjet civil me një motoçikletë.

“Deri te aksidenti ka ardhur nga pakujdesia te dyshuarit i cili me automjetin e tij Opell Astra, i cili ishte duke levizur pergjate rruges dytesore (te dheut) dhe kur arrine ne rrugen kruesore me perparesi kalimi fillon kyqjen ne menyre te pasigurte dhe ia mere perparesin e kalimit motocikletes me ngases viktimës, dhe motocikleta perplaset ne automjet ne pjesen e perpareme. Si pasoj e aksidentit ne veture dhe motociklete ka deme material,ndersa lendime trupore peson i motoqikelist ku ndihmen e pare e ka marre ne Emergjencen e Gjakoves dhe pas marrjes se ndihmes se pare ne emergjenc shtrohet ne repartin e Ortopedise per shkak te lendimeve te renda fracture ne kemben e majte.”, ka bërë të ditur Xhurkaj.

Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i shtetit, i cili me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregulltë./21Media