Policia ka bërë të ditur se mbrëmë në fshatin Korroticë e lartë, në Gllogoc ka ndodhur një aksident trafiku, nga i cili ka mbetut i vdekur një person.

”Vozitësi mashkull kosovar me veturën, nga pa kujdesia ka shkaktuar vetë aksident trafiku. Si pasoj, vozitësi ka vdekur në vendin e ngjarjes”, është bërë e ditur në raportin e policisë.

Ndërkaq, trupin e pa jetë të viktimës e ka marr mjekësia ligjore dhe rasti është duke u hetuar./21Media