Ambasada gjermane uron Kosovën: Gëzuar ditën e pavarësisë

 

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka uruar Kosovën në 13-vjetorin e pavarësisë.

“Ne përgëzojmë 🇽🇰 Kosovën dhe të gjithë qytetarët kosovarë në 13 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Gëzuar Ditën e pavarësisë! Urime Dita e Pavarësisë”, thuhet në urimin e Ambasada së Gjermanisë në Kosovë.

Ndryshe, të dielën e 17 shkurtit 2008 në orën 15:39 në Kuvendin e Kosovës u lexua Deklarata e Pavarësisë dhe Kosova u shpall e pavarur derisa në Ballkan u konfirmua edhe një shtet i ri./21Media

Back to top button