Ambasadorja, thirrje opozitës që të hyjë në zgjedhje

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Susanne Schutz thirrje opozitës që të hyjë në zgjedhje

Ambasadorja gjermane në Shqipëri, Susanne Schutz i ka bërë thirrje opozitës që të hyjë në zgjedhje dhe të marrë vendime për reformat.

“Rregullat i përcakton Kushtetuta dhe ajo duhet respektuar”, tha Schutz nga Vlora. “Subjektet politike vendosin vetëm mbi bazën e Kushtetutës”, shtoi Schutz.