Arrestohen për kontrabandë me migrantë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Gjatë kontrollit policia ka konfiskuar edhe disa dokumente

Policia e Kosovës gjatë kontrollit në tri lokacione të ndryshme në Prishtinë dhe Podujevë ka arrestuar tre persona, nën dyshimin për kontrabandë me migrantë dhe falsifikim dokumentesh.

Gjatë kontrollit në këto tri lokacione janë gjetur dhe janë konfiskuar dy pasaporta një letërnjoftim, një shtëpizë kompjuteri, katër celularë, një sprej, një fishek dhe kopje të dokumenteve të ndryshme.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje./21Media