Arrestohet babai që rrahu vajzën

Është arrestuar një burrë në Fushë Kosovë pasi që dyshohet se e ka rrahur vajzën e tij.

Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka ushtruar dhunë ndaj vajzës së tij, viktimës femër kosovare. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që pas intervistimit i dyshuari të lirohet dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë.

Rasti është inicuar si keqtrajtim apo braktisje e fëmijëve./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button