Arsenal në kërkim të portierit të ri

1 min read

Petr Cech gati ka mbushur 35 vjet, dhe Arsenal janë duke kërkuar një zëvendësim për çekun

Rui Patricio mund të jetë zëvendësimi që ata po kërkojnë sipas RMC Sport, dhe Arsenal janë duke përgaditur një ofertë prej 15 milionë eurove për portierin e Sportingut të Lisbonës, shkruan rtv21.tv.

29 vjeçari fitoi Kupën Europiane vjet me kombëtaren e Portugalisë, dhe gjithashtu është edhe në listën e Marseille-s për të qenë portieri kryesor i tyre./21Media