Arsenal-Nottingham, “Topçinjtë” kërkojnë ta rikthejnë pozitën e parë, formacionet zyrtare

Nottinghami do të jetë rivali i Arsenalit në xhiron e 12-të të Premier Ligës dhe “Topçinjtë” kërkojnë të marrin tre pikë të plota për ta rikthyer vendin e parë që momentalisht mbahet nga Manchester City me 29 pikë.

Skuadra e Mikel Artetas vjen në këtë ndeshje pas barazimit në xhiron e kaluar me Southamptonin me rezultat 11.

Granit Xhaka, tashmë i paprekshëm do të luaj nga minuta e parë në këtë ndeshje e cila starton nga ora 15:00.

Ja formacionet zyrtare:

Arsenal: Ramsdale, White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu, Partey, Xhaka, Saka, Odegaard, Martinelli, Jesus.

Nottingham: Henderson, Cook, Awoniyi, Gibbs-White, Lingard, Kouyate, Yates, Freuler, Aurier, Mckenna, Lodi.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button