Arsenali e konfirmon transferimin e Trossard

Përmes një videoje në faqen zyrtare të kubit, Arsenali e ka konfirmuar transferimin e sulmuesit të krahut, Leandro Trossard.
Trossard i bashkohet Arsenalit për një shumë afro 27 milionë euro, dhe shtatë milionë euro të tjera në formë të bonuseve.
Ylli belg ka nënshkruar një kontratë katër vjeçare e gjysmë me “Topçinjtë”.

Back to top button