Arsenali i rikthehet fitoreve

Arsenali e ka mposhtur 2:1 Middlesbrough

Arsenali ka marrë tri pikë shumë të rëndësishme në xhiron e 33’të në Premierligë, duke e mposhtur në udhëtim Middlesbrough, fitore që i afron më shumë te zona Champions.

Golat për Arsenalin i shënuan Alexis Sanchez (42’) dhe Mesut Ozil (71’), derisa për vendasit shënoi spanjolli Alvaro Negredo (50’).

Pas kësaj fitore, Arsenali ka shkuar në kuotën e 57 pikëve, shtatë pikë larg zonës Champions, që e mban Manchester City, por “Topçinjtë” kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

Back to top button