Atletico Madrid dhe Barcelona arrijnë marrëveshje për Griezmann

Trajneri i Barcelonës, Xavi ka konfirmuar se klubi ka arritur një marrëveshje me Atletico Madridin për transferimin Antoine Griezmann.
Griezmann iu bashkua Atletico-s në një marrëveshje huazimi vitin e kaluar, e cila përfshinte një detyrim prej 40 milionë euro për të blerë nëse luante një përqindje të caktuar minutash – diçka që Los Rojiblancos janë përpjekur ta shmangin duke e mbajtur francezin në stol.
E etur për të siguruar që marrëveshja të mos dështojë, Barcelona ra dakord të negociojë kushtet e marrëveshjes me Atletico dhe burime kanë konfirmuar për 90min se madrilenët tani kanë rënë dakord për një transferim të ardhshëm me vlerë rreth 20 milionë euro.
“Klubi më thotë se kanë arritur një marrëveshje, por nuk është zyrtare. Nëse ka një marrëveshje, do të thotë se të gjitha palët janë të lumtura. I uroj lojtarit më të mirën”, tha ai.
Ndërsa Barcelona hezitonte të ulte tarifën fillestare, zyrtarët e klubit pranuan se nuk mund të përballonin pagën e madhe të francezit nëse ai do të kthehej dhe vendosën se do të bënin gjithçka që duhej për të përfunduar marrëveshjen.
Me transferimin që pritet të realizohet në verën e vitit 2023, koha e trazuar e Griezmann në Camp Nou po i vjen fundi.
Një nënshkrim prej 108 milionë funtesh nga Atletico në vitin 2019, Griezmann nuk arriti kurrë më të mirën e tij pasi shënoi 35 gola dhe 17 asistime në 102 ndeshje, përpara se të kthehej te ish-punëdhënësit e tij në një marrëveshje huazimi dy-vjeçare sezonin e kaluar./21Media

Back to top button