Avokati: Gucati nuk është kundër drejtësisë, kundërshton drejtësinë selektive

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë u dha deklarata përmbyllëse e mbrojtjes në gjykimin ndaj Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit. Avokati i këtij të fundit deklaroi se ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka kundërshtuar vetëm drejtësinë selektive./21Media

Back to top button