Kryetari i OVL- UÇK Hysni Gucati është arrestuar sot nga njësia speciale të EULEX-it.

Këtë e ka konfirmuar Tomë Gashi, avokat i organizatës.

Ndërkohë bastisjet e EULEX-it në zyrat e OVL-UÇK-së po vazhdojnë.

“Tani u arrestu nga policija e eulexit kryetari i OVL te UÇK zoti Hysni Gucati dhe do te transferohet ne Hague! Bastisjet po vazhdojn!”, ka shkruar Gashi./21Media