“Baby Shark” video e parë në YouTube që arrin 10 miliardë shikime

1 min read

“Baby Shark”, kënga e dashur nga fëmijët, ka arritur një moment historik, deri më tani kjo këngë ka grumbulluar 10 miliardë shikime në YouTube.

Jo vetëm që është videoja më e shikuar në platformë, një rekord që e vendosi në nëntor 2020 , por tani është e vetmja video në faqe që arrin 10 miliardë shikime, konfirmoi YouTube për CNN.

Kënga e fëmijëve, e krijuar nga kompania arsimore koreano-jugore Pinkfong dhe e realizuar nga këngëtarja koreano-amerikane Hope Segoine, debutoi në vitin 2016 dhe ishte një hit viral në Azi , por nuk u fut në vetëdijen kolektive të amerikanëve deri në vitin 2019. Që nga atëherë, kënga është lëshuar nëpër televizionet e mëdha botërore, transmeton rtv21.tv.

Për të festuar “pikën e veçantë” më të fundit, Pinkfong ftoi fëmijët në të gjithë botën të ndajnë “Momentet e tyre të vallëzimit të peshkaqenëve të bebeve” me kompaninë./21Media