Barcelona-Getafe, formacionet zyrtare

Barcelona është favorit, së paku në letër, për të arkëtuar tre pikë nga ballafaqimi me Getafen, sfidë kjo e vlefshme për xhiron e 18 në La Liga.
Katalanasit vijnë në këtë ndeshje pas fitores ndaj Atletico Madridit dhe kanë tre pikë më shumë se Real Madridit, gjë të cilën kërkojnë ta thellojnë edhe më shumë atë.
Ndeshja zhvillohet në “Camp Nou” nga ora 18:30 dhe këto janë formacionet zyrtare:
Barcelona: Ter Stegen, Sergio, Dembele, Fati, Pedri, Christensen, Roberto, Raphinha, Kounde, Balde, Gavi.
Getafe: David Soria; Damián, Alderete, Djene, Duarte, Iglesias; Aleñá, Algobia, Luis Milla; Borja Mayoral, Enes Ünal.

Back to top button