Bislimi: “Një marrëveshje me Serbinë është afër finalizimit”

1 min read

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka deklaruar se një marrëveshjeje me Serbinë është shumë afër finalizimit. Gjatë raportimit në Komisionin për Punë të Jashtme, ai tha se çështja e targave dhe ajo e energjisë elektrike ishin parë si parakusht për krijimin e një atmosfere të përshtatshme për negociatat mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq./21Media