Blinken takon Vuçiqin, tregon çka u diskutua në takim

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në Konferencën e Sigurisë në Mynih ka takuar Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.
Blinken tha se në këtë takim, me Vuçiqin ka folur mbi rëndësinë e normalizimit të marrëdhënieve me Kosovën, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.
“Kisha një takim produktiv me Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot në Konferencën e Sigurisë. Diskutuam për rëndësinë e normalizimit të marrëdhënieve me Kosovës dhe i përcjella mirënjohjen tim për mbështetjen e vazhdueshme të Serbisë për Ukrainën”, ka shkruar Blinken në Twitter./21Media

Back to top button