Portieri Claudio Bravo ka zhgënjyer me paraqitjet e tij te Manchester City

Portieri Claudio Bravo ka zhgënjyer me paraqitjet e tij te Manchester City

U transferua gjatë verës si zëvendësues i Joe Hart, por Bravo nuk i ka plotësuar pritjet e Pep Guardiolas dhe tashmë ai ka humbur vendin në 11-shen startuese te ekipi anglez.

Në verë Bravo pritet të largohet nga City dhe interesim për ish-portierin e Barcelonës ka shprehur skuadra tjetër katalanase Espanyol që është e gatshme t’i garantojë atij një vend në ekipin e parë.

Përveç Espanyolit, edhe Villarreali e Real Sociedadi e duan 33-vjeçarin nga Kili.