Brazili skuadra e parë që kualifikohen për Botëror

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Seleçaot janë skuadra e parë që u kualifikuan për botërorin e vitit 2018

Kombëtarja nga Brazili këtë e arriti me 4 ndeshje ende të pazhvilluara, pasi kishte një periudhë prej 13 ndeshjeve të zhvilluara pa humbje.

Humbja e Uruguajit I ndihmoi Brazilit që të sigurojë kalimin tutje, edhe pse kanë mbetur edhe 4 ndeshje për t’u zhvilluar para se të vendosen të gjitha klubet që do të kalojnë tutje, shkruan rtv21.tv.

Brazili mundi Paraguajin 3 me 0 gjatë mëngjesit të sotëm, dhe fitorja e Peru-së ndaj Uruguajit zyrtarisht I siguroi një vend Seleçaos në Rusi.

Argjentina pas humbjes nga Bolivia gjendet në vendin e pestë në tabel] dhe nëse përfundon këshut do të duhet të kualifikohet në azen e Play-Off-it./21Media