Burri padit një grua pasi ajo refuzoi të ishte e dashura e tij

Një burrë ka paditur një grua për 1.9 milionë funte në Singapor për ‘traumën emocionale’ pasi ajo refuzoi të ishte e dashura e tij pas një miqësie katërvjeçare.
K Kawshigan, drejtor në kompaninë e dronëve D1 Racing, ngriti dy padi kundër Nora Tan Shu Mei pasi ajo e refuzoi atë, duke pretenduar se veprimet e saj dëmtuan ‘reputacionin e tij’ dhe shkaktuan që ai të humbiste të paktën pesë partneritete biznesi.
Tan ka ngritur një kundërpadi në të cilën ajo kërkon para që thotë se i ka shpenzuar për sigurimin e shtëpisë së saj nga zoti Kawshigan dhe për seancat e këshillimit.
Gruaja thotë se duhej të instalonte një skamer digjital të derës, një sensor alarmi dhe një zile video inteligjente për t’u mbrojtur nga kërkuesi i padëshiruar dhe po kërkon rreth 900 funte në total për të mbuluar kostot e pajisjeve dhe këshillimit në të ardhmen.
Sipas Channel News Asia, një vendim i Gjykatës së Magjistraturës i publikuar më 28 janar tregon se zoti Kawshigan ngriti dy padi kundër zonjës Tan pasi miqësia e tyre u prish kur ajo i tha atij se e shihte atë vetëm si mik.
Ai fillimisht e paditi zonjën Tan për 22,000 dollarë duke pretenduar se ajo ‘shkel një marrëveshje’ për të përmirësuar marrëdhënien e tyre, por kjo u hodh poshtë nga Gjykata e Magjistraturës, e cila e quajti atë një abuzim të procesit.
Gjykata tha se nuk do të ishte një ndihmës i ‘përpjekjes së llogaritur të Kawshigan për të detyruar fejesën’ nga zonja Tan, raportoi CNA.
Megjithatë, tani, zoti Kawshigan po padit zonjën Tan për 3 milionë dollarë në Gjykatën e Lartë të Singaporit për një sërë dëmesh që ai pretendon se ajo i shkaktoi, duke përfshirë traumën që ai thotë se pësoi kur ajo i tha se e kishte parë vetëm si një mik.
Një listë e Gjykatës së Lartë të Singaporit thotë se çështja është caktuar për 9 shkurt.
Dyshja u njohën në vitin 2016 dhe u bënë miq.
Kawshigan, i cili është drejtor në kompaninë e garave me dron D1 Racing, ka akuzuar zonjën Tan për sjellje shpifëse kundër tij në qershor 2019 dhe dhjetor 2020./21Media

Back to top button